TESLİMAT VE İADE - SATIŞ SÖZLEŞMESİ - GİZLİLİK VE GÜVENLİK

 

 

 

TESLİMAT VE İADE

Baccafy Design & Shop ürünleri özenle hazırlanarak sizlere iletilmektedir. Ürünlerimiz kargo firmaları aracılığıyla gönderilmektedir. Kurye paketi tarafınıza teslim ettiği sırada paketin içeriğini ve pakette herhangi bir hasar olup olmadığını kontrol ediniz. Hasarlı ürünleri kabul etmeyiniz ve kuryeye tutanak tutturunuz. Ürün paketi yırtık veya açılmış kargoları teslim almayınız. Kargo masrafları satın alma sürecinde tarafımızca karşılanmakta olup, iade sürecinde ise müşterilerimiz tarafından karşılanmaktadır.

 

Ürünlerimizin teslimi sırasında, alıcının belirttiği adresinde bulunmaması durumunda, firmamız ürünlerin satışı ile tesliminin tam ve eksiksiz olarak yapıldığını varsayacaktır. Söz konusu duruma göre alıcının ürünü geç teslim almasından veya hiç teslim almamasından kaynaklanan zararlardan ve giderlerden firmamız sorumlu değildir.

 

Baccafy Design & Shop firmamıza ait tüm ürünlerimiz endüstriyel ürün üretim amaçlı yetiştirilen ağaçlar kullanılarak doğaya hiçbir şekilde zarar verilmeden tasarlanmaktadır. Birçok ürünümüz doğal ve el yapımıdır. Paketten çıkan ürün ile fotoğrafı arasında ahşap malzemelerin özelliği gereği renk ve doku farklılıkları bulunabileceğini unutmayınız. Ürünün işlevinde veya kalitesinde bir sorun olmadığı sürece ürün hatalı değildir.

MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ

1.KONU

İşbu Sözleşme, ALICI’nın, SATICI’ya ait internet sitesi üzerinden elektronik ortamda siparişini verdiği aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerini düzenler.

Listelenen ve sitede ilan edilen fiyatlar satış fiyatıdır. İlan edilen fiyatlar ve vaatler güncelleme yapılana ve değiştirilene kadar geçerlidir. Süreli olarak ilan edilen fiyatlar ise belirtilen süre sonuna kadar geçerlidir.

 

2. SATICI BİLGİLERİ

Ünvanı: Aksan Yapı ve Ticaret Ltd Şti.

Adres: Çamlıtepe Cad. 25/1 Siteler / Altındağ / ANKARA

Telefon: +903123518678

Eposta: baccafy@gmail.com

 

3. ALICI BİLGİLERİ

Teslim edilecek kişi

Teslimat Adresi

Telefon

Faks

Eposta/kullanıcı adı

 

4. SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜNLER

Ürünlerin Adedi ve Satış Bedeli aşağıda belirtildiği gibidir.

Ürün toplam bedeli:

Kargo bedeli:

 

5. CAYMA HAKKI

ALICI; ürün satışına ilişkin mesafeli sözleşmelerde, ürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim tarihinden itibaren 14 (ondört) gün içerisinde hiçbir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin sözleşmeden cayma hakkını kullanabilir. Cayma hakkının kullanımından kaynaklanan masraflar SATICI’ya aittir. Cayma hakkının kullanılması için 14 (ondört) günlük süre içinde SATICI’ya yazılı bildirimde bulunulması yeterli olmakla birlikte cayma hakkının kullanıldığının ispatı ALICI’ya aittir. Kullanım talimatlarına aykırı olarak kullanılan, ALICI’nın özel istek ve talepleri uyarınca üretilen veya üzerinde değişiklik ya da ilaveler yapılarak kişiye özel hale getirilen ürünlerde cayma hakkı kullanılamaz.

Cayma hakkının kullanılması halinde;

a. 3. kişiye veya ALICI’ya teslim edilen ürünün faturası, (fatura aslı gönderilmezse, ALICI’ya KDV ve varsa diğer yasal yükümlülükler iade edilemez. İade edilmek istenen ürünün faturası kurumsal ise, iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte gönderilmesi gerekmektedir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri İADE FATURASI kesilmediği takdirde tamamlanamayacaktır.) 
b. İade edilecek ürünlerin kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları ile birlikte eksiksiz olarak teslim edilmesi gerekmektedir. 

ALICI, cayma hakkını kullanmasından itibaren 10 (on) günlük süre içerisinde ürünü SATICI’ya iade etmekle yükümlüdür. SATICI da cayma bildiriminin kendisine ulaştığı tarihten itibaren 14 (ondört) gün içinde bedel iadesi işlemini tüketicinin satın alma yöntemine uygun olarak gerçekleştirecektir. ALICI, Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve ilgili Yönetmeliklere aykırı hareket etmesi halinde SATICI’nın zararlarını tazmin etmekle yükümlüdür.

6. CAYMA HAKKI KULLANILAMAYACAK ÜRÜNLER

Tüketici tarafından ürünün kullanılmış, ambalajının zarar görmüş veya açılmış olması durumunda cayma hakkı kullanılamaz.

7. GENEL HÜKÜMLER

7.1 ALICI, SATICI ‘ya ait http://www.baccafy.com alan adlı internet sitesinde sözleşme konusu ürünün temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ilişkin ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.

7.2 Sözleşme konusu ürün, ALICI’dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kurulusun teslimatı kabul etmemesinden SATICI sorumlu tutulamaz.

7.3 SATICI, sözleşme konusu ürünün sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ve kullanım kılavuzları ile teslim edilmesinden sorumludur. Paket içerisinde bozuk, tarihi geçmiş veya hasarlı bir ürün olması durumunda ALICI, problemi SATICI’ya bildirmelidir. Tüm ürünler üretici firmalarının veya kişilerin sorumluluğundadır.

7.4 Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, SATICI ürünün teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.

7.5 SATICI mücbir sebepler veya nakliyeyi engelleyen hava muhalefeti, ulaşımın kesilmesi gibi olağanüstü durumlar nedeni ile sözleşme konusu ürünü süresi içinde teslim edemez ise, durumu ALICI’ya bildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde ALICI siparişin iptal edilmesini, sözleşme konusu ürünün varsa emsali ile değistirilmesini, ve/veya teslimat süresinin engelleyici durumun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesi haklarından birini kullanabilir. ALICI’nın siparişi iptal etmesi halinde ödediği tutar 10 gün içinde kendisine ödenir.

7.6 Teslim alınan ürün defolu olması durumunda yenisi ile değiştirilebilmesi için SATICI’ya gönderilebilir, bu takdirde kargo giderleri SATICI tarafından karşılanacaktır.

7.7 Satın alınan paket içerisindeki ürünler birbirinden ayrılarak başka bir kanal aracılığı ile satılamaz.

7.8 ALICI el yapımı ve doğal ürünlerin kendi içerisinde değişkenlik gösterebileceğini kabul eder. Ahşap kutular üzerinde malzeme kaynaklı çizikler ve sıyrıklar kargo deformasyonu olarak kabul edilmeyecektir.

8. YETKILI MAHKEME

Işbu sözleşmenin uygulanmasında, Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca ilan edilen değere kadar SATICI'nın yerleşim yerindeki Tüketici Hakem Heyetleri ile SATICI’nın yerleşim yerindeki Tüketici Mahkemeleri yetkilidir.

Siparişin gerçekleşmesi durumunda ALICI işbu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılır.

GİZLİLİK VE GÜVENLİK

Firmamız, çeşitli amaçlarla kişisel veriler toplayabilir. Aşağıda, toplanan kişisel verilerin nasıl ve ne şekilde toplandığı, bu verilerin nasıl ve ne şekilde korunduğu belirtilmiştir.

 

Üyelik veya sitemiz üzerindeki çeşitli form ve anketlerin doldurulması suretiyle üyelerin kendileriyle ilgili bir takım kişisel bilgileri (isim-soy isim, firma bilgileri, telefon, adres veya e-posta adresleri gibi) mağazamız tarafından işin doğası gereği toplanmaktadır.

 

Mağazamız üzerinden e-posta ile gerçekleştirilen onay sürecinde müşterilerimiz tarafından mağazamıza elektronik ortamdan iletilen kişisel bilgiler, üyelerimiz ile yaptığımız “Kullanıcı Sözleşmesi” ile belirlenen amaçlar ve kapsam dışında üçüncü kişilere açıklanmayacaktır.

 

Firmamız, gizli bilgileri kesinlikle özel ve gizli tutmayı, bunu bir sır saklama yükümü olarak addetmeyi ve gizliliğin sağlanması ve sürdürülmesi, gizli bilginin tamamının veya herhangi bir kısmının kamu alanına girmesini veya yetkisiz kullanımını veya üçüncü bir kişiye ifşasını önlemek için gerekli tüm tedbirleri almayı ve gerekli özeni göstermeyi taahhüt etmektedir.

 

Firmamız, alışveriş sitemizden alışveriş yapan kredi kartı sahiplerinin güvenliğini ilk planda tutmaktadır. Kredi kartı bilgileriniz hiçbir şekilde sistemimizde saklanmamaktadır.